راهنمای مدیریت پیشرفته زمان 1.0

 

 

http://downloadak.persiangig.com/image/main_help.pngراهنمای نسخه 1.0 برنامه مدیریت پیشرفته زمان

___________________________________________________________________________

 

برنامۀ «مدیریت پیشرفته زمان» ابزاری است که با آن می توانید با استفاده از مجموعه ای از دستورات موجود در برنامه ، مدیریت کاملی بر رایانه خود داشته باشید و وظایفی را به رایانه واگذار کنید تا در زمان مشخص انجام بشوند.

ثبت یک دستور جدید

1.     ابتدا دستور مورد نظر خود را میان دستورات موجود انتخاب کنید.

2.    به بخش تعیین زمان مراجعه کنید و با توجه حالت های موجود زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید

3.    با استفاده از دکمه اجرای دستور و با توجه به تنظیمات شما دستور اجرا می شود.

شرح بعضی از دستورات موجود در این نسخه

اکثر دستورات موجود در برنامه کاملا واضح است و نیازی به توضیح بیشتر ندارد ، اما تعدادی دستورات که نیاز به توضیح دارد در زیر شرح داده شده :

اجرای یک برنامه یا فایل : در این دستور ، گزینه ای به نام «پارامتر» وجود دارد و که مربوط به فایل ها اجرایی (برنامه ها) است.

به طور مثال فرض کنید می خواهیم به برنامه دستور دهیم سایت گوگل را برای ما باز کند ، اما فقط با مرورگر Opera  (نه مرورگر پیش فرض سیستم).برای این کار کافیست آدرس فایل اجرایی مرورگر اپرا را در برنامه وارد و در قسمت پارامتر عبارت www.google.com  را وارد کنیم.

در حالت معمولی گزینه پارامتر ، تاثیری در اجرای یک فایل اجرایی ندارد و فقط در مواردی که می خواهیم یک فرمان به یک برنامه مشخص بفرستیم پر استفاده است!

خبر خوان : با استفاده از این دستور شما می توانید اخبار یا آخرین مطالب منتشر شده روی یک سایت را مرور کنید.

به طور مثال : اگر بخواهیم هر 2 ساعت یک بار از آخرین مطالب منتشر شده روی این وبلاگ مطلع شویم کافیست در محل آدرس فید عبارت http://farsiprogram.persianblog.ir/rss.xml را وارد کنیم و در بخش تعیین زمان ، تکرار هر 2 ساعت را انتخاب کنیم.

خط فرمان : در این قسمت می توانید 2 نوع فرمان برای برنامه تعریف کنید:

فرمان هایی که مربوط به کنترل برنامه می شوند : برنامه.خروج() ، برنامه.پنهان() ، برنامه.نمایش()

فرمان هایی که باعث اجرا شدن بعضی از ابزار های ویندوز می شوند :

اجرا.ماشین_حساب()          باعث اجرا شدن ماشین حساب ویندوز می شود

اجرا.نت_پد()          باعث اجرا شدن برنامه notepad ویندوز می شود

اجرا.ویرایشگر_رجیستری()          باعث اجرا شدن برنامه regedit ویندوز می شود

اجرا.خط_فرمان_ویندوز()          باعث باز شدن پنجره run می شود

اجرا.مدیریت_وظایف()          باعث اجرا شدن Task Manager می شود

و ... (لیست کامل دستورات در کادر مربوط به وارد کردن فرمان ، با استفاده از کلیک های بالا و پایین کیبورد ظاهر می شود)

شیوه های مختلف انتخاب زمان

-   زمان انتخاب شده : در این حالت دستور مورد نظر در ساعتی خواص مثلا 18:00:00 (6 بعد از ظهر) اجرا میشود

-  بعد از سپری شدن مدت معین : به طور مثال اگر روی 5 ثانیه تنظیم شود ، 5 ثانیه پس از اجرا شدن ، دستور مربوطه عمل می کند

-  بعد از بیکار بودن سیستم به مدت... : به طور مثال اگر روی 1 دقیقه تنظیم شود ، اگر به مدت یک دقیقه از سیستم استفاده ای نشود ، دستور اجرا خواهد شد

-  تکرار هر ... : دستور انتخاب شده ، به طور مداوم در بازه زمانی مورد نظر شما تکرار خواهد شد. مثلا هر یک ساعت یک بار

-  به از سپری شدن مدت معینی از روشن بودن سیستم : توجه کنید که این گزینه را با گزینه های 2 و 3 اشتباه نگیرید.
فرض کنید سیستم شما 2 ساعت است روشن شده و شما این گزینه را روی 2ساعت و 15 دقیقه تنظیم می کنید در این صورت دستور 15 دقیقه بعد فعال می شود

الگو ها و نحوه استفاده از آن

اگر از یک دستور زیاد استفاده می کنید می توانید آن را به صورت الگو ذخیره کنید تا برای استفاده های بعدی فقط نام آن الگو را انتخاب کنید و برنامه تنظیمات مربوط به آن را انجام دهد.

برای ذخیره کردن یک الگو همان مراحلی را طی کنید که برای اجرای دستور انجام می دادید ، با این تفاوت که در مرحله آخر (در بخش اجرای الگو ) ، در کادر پایین صفحه نام مورد نظر خود را وارد کنید و الگو را ذخیره کنید.

برای استفاده از الگوهای ذخیره شده هم به بخش «الگو ها» مراجعه کنید و الگوی مورد نظر را انتخاب کنید.بعد از این کار بخش دستورات نمایش داده خواهد شد ، کافیست روی اجرای الگو در پایین این بخش کلیک کنید.

مدیریت دستورات

یکی از مزیت های این برنامه این است که برنامه می تواند تعداد نامحدودی دستور را در یک زمان مدیریت و یا اجرا کند ،  یعنی شما می توانید چند دستور متفاوت را در برنامه اجرا کنید و برنامه هر کدام  از این دستورات را پس از رسیدن به زمان مقرر اجرا خواهد کرد.

در بخش مدیریت دستورات می توانید ، تمامی دستوراتی را که توسط شما آغاز شده اند را مشاهده کنید و هر یک را مدیریت کنید. اگر پنجره مربوط به یک دستور را پنهان کرده باشید ، با مراجعه به این بخش می توانید پنجره مربوطه را دوباره باز کنید.

 تنظیمات برنامه

گزینه های این بخش هم مشخص است اما یک مورد نیاز به توضیح دارد.

ظاهر شدن برنامه پس از مدتی در صورت اجرای دستور 'برنامه.پنهان()' :فرض کنید در بخش دستورات  ، گزینه خط فرمان را انتخاب کنید و دستور 'برنامه.پنهان()' را اجرا کنید.در این صورت پس از پنهان شدن برنامه ، فقط از دو راه می توانید دوباره برنامه را ببینید !

1. علاوه بر اجرای دستور 'برنامه.پنهان()' ، باید دستور 'برنامه.نمایش()' را هم برای زمانی مشخص اجرا کنید تا برنامه دوباره ظاهر شود.

مثلا می خواهید برنامه راس ساعت 7 بعد از ظهر پنهان شود و در ساعت  9 دوباره اجرا شود. مراحل انجام این کار به این صورت است که ابتدا باید دستور 'برنامه.پنهان()' را برای ساعت 7 اجرا کنید سپس دستور 'برنامه.نمایش()'  را برای ساعت 9 ثبت می کنید. (توجه کنید که قبل از عمل کردن دستور و پنهان شدن برنامه فرصت لازم برای ثبت دستور 'برنامه.نمایش()' را داشته باشید)

2.استفاده از همین گزینه موجود در بخش تنظیمات : مدت مورد نظر را بر حسب دقیقه وارد کنید ، از این پس بعد از پنهان شدن برنامه توسط دستور 'برنامه.پنهان()، برنامه پس از طی شدن زمانی که تعیین کرده اید ، ظاهر خواهد شد.

پرسش و پاسخ در رابطه با برنامه

-          سوالات کاربران و پاسخ این عزیزان در رابطه با این برنامه اینجا درج خواهد شد.

/ 0 نظر / 55 بازدید